» » Виготовлення ватно-марлевої пов‘язки в домашніх умовах.

Новини
2 декабря 2011
Зараз доволі актуальним є питання виготовлення ватно-марлевої пов‘язки (ВМП) в домашніх умовах. Ця необхідність зумовлена відсутністю в достатній кількості марлевих пов‘язок в аптеках країни. Компанія «Аріадна» пропонує свій варіант вирішення цієї проблеми. Задля виготовлення ВМП нам знадобиться: вата бавовняна та бинт (або марлевий відріз).

Перше питання котре постає це який бинт та вату купувати та скільки?

Почнемо з невеличкого теоретичного огляду, який дозволить нам вірно обрати матеріали для виготовлення, та й захистить від можливої шкоди від використання недоброякісної ВМП. Звертаємо Вашу увагу на те, що не всі вата, бинт та марля однакові. Купуючи бинт чи марлевий відріз обов‘язково спитайте про його щільність (вона повинна бути не меншою за 36г/м2). Перевірити щільність дуже легко за наявності ваг. Так, наприклад, бинт 7м х 14см повинен важити не менш ніж 35 грамів. Дуже поширеною є практика серед деяких виробників використання при виробництві марлі та бинтів щільності 32, 30, а подекуди й 23-27 грамів/м2. Такий бинт виявляється «ріденьким» (дивіться мал. 1 та 2), не тримає структури і найголовніше – не гарантує достатнього захисту. Також, багато виробників економлять на довжині бинта (згідно державного стандарту дозволяється відхилення 5%), а це може позбавити нас як найменш 35см бинта (якщо виробник дотримується держстандарту) і як наслідок можемо недорахуватися однієї марлевої пов‘язки при виготовленні.
Виготовлення ватно-марлевої пов‘язки в домашніх умовах.


Вата також повинна мати низку характеристик та відповідати визначеним нормам. Окрім того, що вона повинна бути виготовлена з 100% бавовни, вибілена без застосування хімії та хлору (це легко перевірити, помістивши клаптик вати під ультрафіолетову лампу або детектор банкнот, якщо вона сяє – це хімія), довжина бавовно-волокна вати повинна бути достатньою для того, щоб розпилення було мінімальним. Це також легко перевірити. Необхідно відірвати невеличкий клаптик, взяти його за край та потрясти їм у повітрі під світлом. Безумовно, Ви повинні розуміти, якщо вата «порошиться» - вам так або інакше доведеться цим дихати, тобто така вата нам не підходить. Гарна вата не «порошиться» і при відриванні начебто тягнеться. Ми радимо придбавати вату, бинти та марлеві відрізи компанії «Аріадна» тому, що вони відповідають всім прийнятим стандартам та ідеально підходять для виготовлення марлевих пов‘язок.

Також необхідно пам’ятати, що вата та бинт бувають стерильними, нестерильними, мають різне фасування. Краще придбавати стерильні матеріали, але в принципі підійдуть будь які. Для виготовлення марлевої пов‘язки, практичніше буде взяти вату гігієнічну медичну гігроскопічну у фасуванні «зіг-заг» 100 грамів та бинт стерильний 7м х 14см (або марлевий відріз: стандартне фасування 1м, 2м, 3м та 5м, ширина є сталою і дорівнює 90см).

На виготовлення однієї марлевої пов‘язки піде 1,1-1,2 метри бинта, тобто одного пакунку вистачить на 6-7 пов‘язок. Вата «зіг-заг» 100г має ширину 10-11см та довжину 190-200см, відповідно одного пакунку вистачить на 12-14 марлевих пов‘язок. Для комплектності пропонується брати 2 пакунки бинта 7м х 14см та 1 пакунок вати «зіг-заг» 100 грамів. За умови використання трьох марлевих пов‘язок на добу на одну людину (рекомендується змінювати пов‘язки кожні 3-4 години), цього набору вистачить на одному на 3-4 доби. При виготовленні марлевої пов‘язки з використанням марлевого відрізу, ми радимо брати пакунок 3 метри. З такого відрізу вийде 5 марлевих пов‘язок (90х60см). За умови використання марлевих відрізів витрачається у три рази більше марлі, ніж при використанні бинта, але така пов’язка не потребує додаткового прошиття і забезпечує більший захист тому що має більшу площину закриваючої поверхні, хоча і має не дуже естетичний вигляд.

Наразі перейдемо безпосередньо до виготовлення ватно-марлевої пов‘язки.

Варіант №1. Виготовлення ватно-марлевої пов‘язки за вати та бинта.

Для виготовлення нам знадобиться:
Виготовлення ватно-марлевої пов‘язки в домашніх умовах.

1. Відмірюємо 50-60 см бинта та 12-14см вати. Вату викладаємо, розрівнюючи по всій ширині, на початку бинта і згортаємо в три оберти, отримуючи, таким чином, 4 шари бинта. Ми повинні отримати приблизно квадрат 14 на 14см.
2. Відмірюємо ще 60 см бинта, розтинаємо його вздовж навпіл і скручуємо по довжині у дві «трубочки».
3. Просиляємо створені поворозки зверху й знизу основної частини.
4. Прошиваємо по краях (яка показано на малюнку).

Виготовлення ватно-марлевої пов‘язки в домашніх умовах.
Варіант №2. Виготовлення ватно-марлевої пов‘язки з вати та марлевого відрізу.

Для виготовлення нам знадобиться:
Виготовлення ватно-марлевої пов‘язки в домашніх умовах.

1. Беремо відріз марлі 90х60см і відмірюємо 14-15см вати «зіг-заг».
2. Викладаємо вату у центрі відрізу і розрівнюємо так, щоб отримати квадрат 14х14см.
3. Краї марлі загинаємо з обох боків і накладаємо на вату.
4. Кінці по довжині розрізаємо на глибину 30см.
Виготовлення ватно-марлевої пов‘язки в домашніх умовах.

Пов‘язка повинна закривати підборіддя, рот та ніс. Можна зав‘язати як показано на малюнку, але можна верхню поворозку пропустити над вухами, нижню під вухами й зав‘язати обидві поворозки на потилиці.

Пам‘ятайте, марлева пов‘язка ні в якому разі не повинна заважати повільно дихати!